Starostlivosť o ruky v zime

Počas zimy, kedy pokožku rúk vystavujeme chladnému počasiu vonku a často presušenému vzduchu v miestnostiach, potrebujú naše ruky intenzívnejšiu starostlivosť. Keď k tomu prirátame každodenné používanie mydiel a nepriaznivé životné prostredie, naše ruky doslova trpia, ich pokožka sa stáva citlivejšou a je náchylnejšia k podráždeniu.

Skúste naše tipy pre krásne a zdravé ruky!

Časté "krémovanie"

Rovnako ako sme už od malička navyknutí si ruky niekoľkokrát denne umývať, mali by sme si tiež zvyknúť po každom umývaní pokožku rúk automaticky ošetriť hydratačným krémom. Mydlá totiž môžu mať na pokožku negatívny vplyv: zvyšujú jej prirodzené pH, odmasťujú ju a vysušujú. Od toho je už len krôčik k vzniku vrások a predčasnému starnutiu pokožky.

Regenerácia

Počas chladných mesiacov by sme rozhodne nemali zabúdať na regeneráciu a relaxáciu pokožky. Odporúčame každý večer pred spaním použiť Indulonu original, ktorá ruky regeneruje a do hĺbky vyživuje.

Aplikácia intenzívnych regeneračných a vyživujúcich krémov na noc má úplne zásadný význam. Aby do jednotlivých vrstiev pokožky mohli efektívne a na dostatočnú dobu preniknúť účinnej látky, je potrebná dostatočne dlhá doba, kedy pokožku nevystavujeme mydlám a vode. Na tento účel sa javí noc ako ideálna doba.

Na popraskané, vysušené a unavené ruky sú veľmi účinné špeciálne zábaly. Na ruky nanesieme v silnej vrstve regeneračný krém, zabalíme ich do igelitových rukavíc a cez ne navlečieme ešte bavlnené rukavice. Po 20 - 30 minútach rukavice zložíme, zvyšný krém zotrieme a ruky premasírujeme. Zábaly na ruky aplikujeme asi raz za týždeň.

Masáž rúk

Príjemný pocit pohody a uvoľnenia môžete svojim rukám dopriať aj vďaka jednoduchej masáži. Krém nanesieme rovnomerne na celú dlaň a chrbát ruky a druhou rukou ho dôkladne vmasírujeme, to isté opakujeme na druhej ruke. Masáž každej ruky by mala trvať okolo desiatich minút.

Tip: Ak trpíte na zádery a popraskanú kožičku u nechtov, zamerajte sa na ňu počas masáže a každý necht niekoľkokrát obkrúžte. Zmäkčenú kožičku potom zasuňte pomarančovým drievkom.