Je pre vás lepšie telové mlieko alebo telový krém?

Každá pokožka je iná a vyžaduje si aj rozdielnu starostlivosť. Jednej vyhovuje krém hutnejší a mastnejší, inej zase jemná textúra, ktorá sa rýchlo vstrebáva. Zdroj: Topky

O pokožku sa treba starať najmä podľa jej aktuálneho stavu a toho čo jej momentálne chýba. Ak je suchá, je dôležité ju premastiť a vyživiť, ak je mastná, treba ju hydratovať.

Pri pravidelnej starostlivosti o pokožku, by ste mali vedieť, aký krém je pre tú vašu najvhodnejší. To najlepšie môžete svojej pokožke dopriať s novým radom Indulony so starostlivosťou o celé telo. Jej unikátna receptúra a jedinečné zloženie je vhodné pre všetky typy pokožky. Obsahujú najkvalitnejšie ingrediencie a rastlinné výťažky, ktoré blahodarne pôsobia na pokožku a vyživujú ju. Krémy Indulona tak pokožke poskytujú všestrannú starostlivosť – pôsobia proti vysušovaniu, pokožku do hĺbky vyživujú, chránia ju pred poškodením, dodávajú hebkosť a regenerujú. Každý typ pokožky teda nájde tú správnu variantu.

Suchá pokožka potrebuje výživu

Ak sa v pokožke naruší mazotvorba, je menej odolnejšia voči vonkajším vplyvom, vysúša sa a tvoria sa na nej šupinky, čo vyvoláva pocit napätia. Suchá pleť si vyžaduje zvýšenú starostlivosť, je preto potrebné ju premasťovať, a dostatočne hydratovať. Na suchú pokožku je ideálne vyživujúce telové mlieko Indulona original. Obsahuje jojobový olej, ktorý má antioxidačné účinky, pokožku vyživuje, uzamyká v nej vlhkosť, pomáha upokojiť a pôsobí hojivo. Telové mlieko je jemné a skvele sa vstrebáva, nezanecháva pocit mastnoty, len hebkú a ošetrenú pokožku.

Ak je koža veľmi suchá, citlivá a náchylná k alergiám, najvhodnejšou pomocou je pre ňu Indulona original vyživujúci telový krém. Obsahuje vysoký podiel prírodnej vazelíny, ktorá pleť hydratuje a premasťuje. Krém v pokožke uzamkne potrebnú vlhkosť, dodáva pružnosť, pevnosť a chráni ju pred poškodením vonkajšími vplyvmi. Zanechá ju jemnú a prirodzene vláčnu.

Nechtík lekársky hojí a upokojuje

Ak je pokožka často namáhaná, rýchlo sa podráždi. Výborným pomocníkom je v tomto prípade telové mlieko Indulona nechtíková, ktorá obsahuje vitamín E a je obohatená o výťažok z nechtíka lekárskeho. Toto telové mlieko určite ocenia aj tí, ktorí milujú tetovania, pretože pomáha kožu upokojiť a rýchlejšie regenerovať. Má protizápalové účinky a hojí drobné ranky vznikajúce pri nanášaní farieb. Telové mlieko má nezameniteľnú sviežu vôňu, dobre sa rozotiera a nezanecháva pocit mastnoty.

Olivový olej dokonale hydratuje

Opatrovať svoje telo sa pre väčšinu žien ale aj mužov stalo prirodzeným rituálom. Pokožka si zaslúži pravidelnú hydratáciu a špeciálne by sme na to mali myslieť po sprche alebo kúpaní. Teplá voda ju vysušuje a zbavuje dôležitých lipidov, takisto jej nepomáha ani používanie mydla. Natrieť sa telovým mliekom či krémom hneď po kúpaní by preto malo byť samozrejmosťou. Telové mlieko Indulona olivová má ľahkú konzistenciou a obsahuje olivový olej s antioxidačným účinkom, ktorý je zdrojom vitamínov A a E. Chráni pokožku pred vysúšaním, zaručuje dlhotrvajúcu hydratáciu, hebkosť a elasticitu. Mlieko sa rýchlo vstrebáva a okamžite jej dodáva potrebnú dávku hydratácie. Nová receptúra a konzistencia je jemnejšia a ľahšie sa vstrebáva, ak ale preferujete hutnejšiu textúru, vhodná je pre vás skôr Indulona olivová – telový krém.

Hydratačný telový krém je vhodný pre extrémne vysušenú a unavenú pokožku. Základ krému vychádza z boroglycerín-lanolínovej masti, ktorá má vynikajúce účinky na najviac vysušené a namáhané časti pokožky. Jeho bohatá konzistencia poskytuje dlhotrvajúcu hydratáciu pokožky a jej premastenie. Obsiahnuté vitamíny, minerály a antioxidanty kožu chránia pred vysúšaním a udržujú ju sviežu a pružnú. Krém zanecháva pleť hebkú a vláčnu a má príjemnú olivovú vôňu.

Marhuľový olej ako prevencia starnutia

Ak vaša pokožka potrebuje zjemniť, jasnou voľbou by malo byť telové mlieko Indulona marhuľová, vhodné aj pre citlivú pokožku. Marhuľový olej obsahuje dôležité vitamíny A a E a vitamíny skupiny B, ktoré vďaka antioxidačným účinkom pôsobia proti starnutiu, udržujú pleť mladú, pevnú, jemnú a hydratovanú. Pokožke dodáva žiarivý, zdravo vyzerajúci vzhľad a krásne ju prevonia.

Ak patríte medzi tých, ktorí nedajú dopustiť na telové mlieko alebo telový krém, robíte dobre. Pokožka sa vám odmení, bude jemná, hladká, príjemná na dotyk a tiež prevoňaná.

Zdroj: Topky, 30, máj 2016, pôvodný článok tu